ویرتیوب Uncategorized ممنوعیت کشت برنج در استان کرمانشاه / کشاورزانی که تخلف می کنند

ممنوعیت کشت برنج در استان کرمانشاه / کشاورزانی که تخلف می کنند[ad_1]

ممنوعیت کشت برنج در استان کرمانشاه / با کشاورزان متخلف برخورد می شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه از ممنوعیت کشت برنج در این استان خبر داد و گفت: سازمان جهاد کشاورزی و آب وظیفه دارد از کشت برنج در استان جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شهرام کرمی کرمانشاه ، وی افزود: طبق قانون ، کشت برنج نه تنها در استان کرمانشاه بلکه در کل کشور به جز استانهای گیلان و مازندران ممنوع است.

وی گفت: البته تا سال گذشته به دلیل اینکه ما یک دوره دو یا سه ساله را پشت سر گذاشتیم منابع آب بیشتری در کرمانشاه موجود بود ، بنابراین در این مدت تعدادی از کشاورزان به دلیل درآمد بالاتر و از لحاظ اقتصادی تر ، کشت برنج در این کشت صورت گرفت و مقامات تا حدی این مشکل را نادیده گرفتند و از آن جلوگیری جدی نکردند.

دادستان کرمانشاه گفت: در شرایط فعلی ، طبق گفته کارشناسان هواشناسی ، طی 40 تا 50 سال گذشته یکی از خشک ترین سال ها را در کرمانشاه تجربه کرده ایم و پیش بینی می شود برای بقیه مابقی بارندگی زیادی نداشته باشیم سال “تحت هیچ شرایطی نباید انجام شود.

کرمی یادآور شد: با توجه به اینکه کشت برنج به آب زیادی احتیاج دارد ، از طرف دیگر در حال حاضر آب سطحی زیادی در حومه روستا نداریم ، بنابراین کشاورزانی که قصد کشت این محصول را دارند مجبورند برای اطمینان از آب لازم این باعث آسیب جدی به سفره های زیرزمینی آب می شود.

وی تأکید کرد: طبق قانون ، کشت برنج در استان ممنوع است و دستگاه های متولی مانند سازمان جهاد کشاورزی و آب نیز موظف هستند به عنوان کارمند در پرونده مداخله کرده و از کشت این محصول جلوگیری کنند.

دادستان کرمانشاه گفت: سازمان جهاد کشاورزی و آب می تواند با اخذ حکم قضایی برای مقابله با کشت برنج در استان اقدام کند.

کرمی افزود: ما همچنین انتظار داریم که این دستگاه ها فرهنگ لازم را در این زمینه ایجاد کرده و به کشاورزان اطلاع دهند که اگرچه کشت برنج در کوتاه مدت درآمد بالاتری دارد و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است اما در دراز مدت به ضرر آنها تمام می شود.

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *