ویرتیوب Uncategorized فواید شگفت انگیز آب پرتقال برای سلامتی

فواید شگفت انگیز آب پرتقال برای سلامتی[ad_1]

فواید شگفت انگیز آب پرتقال برای سلامتی

آب پرتقال طبیعی اگر به میزان متوسط ​​مصرف شود ، می تواند فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد.

به گزارش ایلنا ، آب پرتقال منبع بسیار خوبی از ویتامین C است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند ، فواید آن فلاونوئید هسپریدین است. یکی از مهمترین خواص نوشیدن آب پرتقال ، فواید هسپریدین است: یک ترکیب فعال زیستی که به مقدار زیاد در آب پرتقال یافت می شود. هسپریدین می تواند با کاهش التهاب و حفظ جریان خون به سلامت مغز کمک کند.

علاوه بر این ، نوشیدن 100٪ آب پرتقال می تواند فشار خون را در جمعیت های خاص کاهش دهد. در مطالعه ای در مجله تغذیه اروپا ، مردم به مدت سه ماه هر روز یک آب پرتقال غنی شده با اسپرسو یا یک نوشیدنی کنترل شده می نوشیدند. محققان دریافتند که مصرف منظم نوشیدنی های حاوی هسپریدین به کاهش فشار خون سیستولیک کمک می کند (فشار خون سیستولیک فشار دیواره عروق بین ضربان قلب را اندازه گیری می کند) ، با توجه به اینکه آب پرتقال معمولی به طور طبیعی حاوی هسپریدین است (و با افزایش نمی یابد) ، بنابراین چه این مطالعه نشان می دهد که مزایای هسپریدین است.

یکی دیگر از خواص آب پرتقال که می توان به آن اشاره کرد این است که با مصرف روزانه آب پرتقال ، می توانید سنگ کلیه کمتری را تجربه کنید. 88. آب پرتقال آب است و آبرسانی مهمی را به بدن شما می رساند که می تواند به سلامت کلیه ها کمک کند. علاوه بر این ، سیترات غذایی موجود در آب پرتقال از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری می کند.

توجه به این نکته مهم است که هنگام خرید آب پرتقال ، باید بدنبال آب پرتقال 100٪ ، یعنی آب پرتقال بدون قند اضافه شده باشید. وعده روزانه آب پرتقال برای بزرگسالان هشت اونس و برای کودکان چهار اونس است. مانند همه چیز در زندگی ، بسیاری از چیزهای خوب شیرین نیستند و نوشیدن بیش از حد آب پرتقال می تواند منجر به افزایش وزن شود یا خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهد.

توجه به این نکته مهم است که شما نباید به جای نوشیدن آب در طول روز ، آب پرتقال بنوشید ، زیرا آب میوه به طور قطع می تواند به عنوان یک ظرف میوه در رژیم غذایی شما باشد.

منبع: سلامت نیوز

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *