ویرتیوب Uncategorized طولانی شدن خروج آمریکا از افغانستان منتفی نیست / طالبان به وعده های خود عمل می کنند

طولانی شدن خروج آمریکا از افغانستان منتفی نیست / طالبان به وعده های خود عمل می کنند[ad_1]

طولانی شدن خروج آمریکا از افغانستان منتفی نیست / طالبان به وعده های خود عمل می کنند

رئیس جمهور با تکرار موضع خود در مورد افغانستان ، تمدید مهلت خروج آمریکایی ها از افغانستان را در یک کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید رد نکرد.


به گزارش ایلنا ، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید ، رویکرد خود در قبال افغانستان را تکرار کرد و تمدید مهلت خروج آمریکایی ها از افغانستان را رد نکرد.

وی در پاسخ به این س ifال که آیا امکان خروج همه آمریکایی ها از افغانستان تنها با 10 روز و امکان تمدید وجود دارد ، گفت که امیدوار است مجبور به تمدید آن نشویم ، اما با تیم امنیتی مشورت می شود.

بایدن گفت که ایالات متحده از 14 آگوست 28000 نفر را از افغانستان خارج کرده و این روند را “تلخ و دردناک” خوانده است.

وی گفت: “اولویت اول ما این است که همه شهروندان آمریکایی را از کابل و افغانستان در اسرع وقت خارج کنیم.” من متعهد هستم که هر شهروند آمریکایی را که خواهان خروج از افغانستان است به کشور بازگردانم. ما همچنین با شرکای خود برای اخراج شهروندان خود مشورت می کنیم.

بایدن گفت که ایالات متحده برای تامین امنیت در اطراف فرودگاه کابل با طالبان مذاکره کرده و همکاری می کند. وی گفت که طالبان تا کنون هیچ اقدامی علیه آمریکایی ها در کابل انجام نداده اند و به تعهدات خود عمل کرده اند.

وی همچنین تاکید کرد که وضعیت امنیتی در افغانستان و کابل در حال تغییر است.

بایدن همچنین به اجلاس مجازی G-7 روز سه شنبه اشاره کرد و گفت: “قصد دارد در مورد هماهنگی و کمک سایر کشورها در اخراج شهروندان ما و افغانهای غربی دوست صحبت کند.”

انتهای پیام /

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *