ویرتیوب Uncategorized دولت باید به سه جانبه گرایی واقعی در شورای عالی کار توجه کند / خواسته اصلی ما امنیت شغلی است / توافق نامه های جمعی باید دوباره اجرا شود

دولت باید به سه جانبه گرایی واقعی در شورای عالی کار توجه کند / خواسته اصلی ما امنیت شغلی است / توافق نامه های جمعی باید دوباره اجرا شود[ad_1]

دولت باید به سه جانبه گرایی واقعی در شورای عالی کار توجه کند / خواسته اصلی ما امنیت شغلی است / توافق نامه های جمعی باید دوباره اجرا شود

رئیس انجمن صنفی کارگران آشپزخانه استان تهران گفت: ایمنی در محیط کار یکی از اصلی ترین الزامات کارگروه ها است که بسیاری از م componentsلفه های رابطه شغلی را تحت تأثیر قرار می دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، گرچه فعالان کارگری بارها بر خواسته های خود تأکید کرده اند ، اما هرگز خواسته های آنها برآورده نشده است. به نظر نمی رسد دولت ها تمایل و انگیزه ای برای انجام این کار دارند. اکنون ، در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، نیروی کار در حال تکرار خواسته های خود است.

معصوم علی موسی زاده درباره سکوت خواسته های کارگران توضیح داد: این گروه بیشترین وفادار به انقلاب هستند. از ابتدای انقلاب اسلامی تا جنگ و عصر حاضر ، آنها همیشه در خط مقدم دفاع از آرمانهای انقلاب بوده اند ، اما خواسته های آنها هرگز مورد توجه قرار نگرفته است. کارگران انتظار دارند دولت بعدی به خواسته های باقی مانده در دستور کار توجه کند.

وی با اشاره به اهمیت ایمنی محل کار و تأثیر آن بر کیفیت زندگی نیروی کار ، گفت: “ایمنی محیط کار یکی از اصلی ترین الزامات گروه های کاری است ، کارگرانی که از از دست دادن شغل خود هراس دارند هرگز قادر به جستجو نیستند. . “این م componentلفه به بسیاری از موضوعات در زمینه کار و اشتغال می پردازد ، افزایش بهره وری و ارتقا products محصولات از نتایج و نتایج توجه به ایمنی محل کار است.

وی با اشاره به اهمیت دسترسی کارگران به مسکن گفت: “مسکن به یک رویای دست نیافتنی برای کارگران تبدیل شده است.” ما از دولت آینده می خواهیم تا با برنامه ها و برنامه های خود زمینه را برای بی خانمانی نیروی کار هموار کند.

در خصوص حقوق ، رئیس هیئت مدیره و بازرسان انجمن کارگران تهران گفت: کمیته دستمزد شورای عالی کار در پایان هر سال حقوق سال بعد را تعیین می کند. دستمزدها باید با نرخ واقعی تورم اعلام شده توسط بانک ملی مطابقت داشته باشد. نمایندگان زحمتکش و توانمند کارگران در شورای عالی کار حضور دارند ، اما سیستم به گونه ای است که سه جانبه گرایی واقعاً کارایی ندارد. مقامات دولتی از قدرت خود برای جلوگیری از اجرای تصمیماتی که منافع کارگران را محافظت می کند ، استفاده می کنند.

به گفته رئیس اتحادیه تعاون برای تأمین نیازهای کارگران ساختمانی ، مسئولان اتحادیه به عنوان نماینده قانونی کارگران باید شرایط آنها مانند دستمزد عادلانه ، قراردادهای دائمی برای مشاغل با ماهیت مداوم ، کنترل تورم ، افزایش کمی و کیفیت را برآورده کنند اتحادیه های کارگری ، احیای مجدد شورای عالی از نظر اجتماعی ، تحقق سه جانبه گرایی واقعی در روابط کار ، حذف کارگران و کارفرمایان از اتحادیه های کارگری ، هدف از انحصار در اتحادیه های کارگری و سایر تشریفات و خواسته های منتشر شده به طوری که نامزدها معرفی شوند از خواسته های آنها آگاه است. این اجازه می دهد تا صاحبان اصلی این نهاد اجتماعی از معنای واقعی آن لذت ببرند.

وی با تأکید بر اینکه بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی بسیار زیاد است ، توضیح داد: “ما کارگران انتظار داریم دولت توجه ویژه ای به بدهی های گذشته خود داشته باشد. پرداخت ادعاهای تأمین اجتماعی می تواند کار این م institutionسسه را بین نسلی بهبود بخشد. در صورت بازگشت مبلغ بدهی به سازمان ، شانس حل مشکلات پزشکی و بازنشستگان به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

موسی زاده با اشاره به اینکه صدور بخشنامه های مختلف می تواند موجب تضعیف قانون کار شود ، گفت: بخشنامه های صادر شده هرگز به نفع کارگران نیست و آنها را با مشکلات مختلفی روبرو می کند. اگر قانون کار به درستی اعمال شود ، مشکلات کارگران کاهش می یابد. دولت آینده باید شرایط را برای اجرای صحیح قانون کار فراهم کند و امکان سو abuse استفاده سیاستمداران از این م importantلفه مهم وجود نخواهد داشت.

وی درباره مشکلات کارگران آشپزخانه و نیازهای آنها توضیح داد: طبق متن صریح قانون ، قراردادهای جمعی در قانون کار پیش بینی شده است. از ابتدای انقلاب تا پایان سال 1995 ، دستمزد کارگران خانگی در کوره مطابق با این ماده از قانون تعیین می شد و حداقل مقادیر تعیین می شد. در سال های اخیر ، دولت و کارشناسان کار از موضوع تعیین دستمزد در قراردادهای جمعی چشم پوشی کرده اند و دستمزد کارگران افزایش نیافته است. ما از دولت سیزدهم می خواهیم شرایط و فرصت های گفتگو را در قراردادهای جمعی تسهیل کند.

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *