ویرتیوب Uncategorized جزئیات فروش 5 میلیارد تن مدرسه به 310 دانش آموز به صاحب رستوران همسایه

جزئیات فروش 5 میلیارد تن مدرسه به 310 دانش آموز به صاحب رستوران همسایه[ad_1]

جزئیات فروش 5 میلیارد تن مدرسه به 310 دانش آموز به صاحب رستوران همسایه

رئیس اداره پشتیبانی حقوقی و قضایی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس گفت: بنیاد شهید ملکی که به صورت خیریه در اختیار آنها قرار گرفته بود به یک رستوران دار فروخته شد در حالی که این مدرسه اکنون 310 دانش آموز دارد. ”


“مجید یزدان پناه” رئیس گروه حقوقی و پشتیبانی قضایی کارکنان اداره آموزش و پرورش فارس وی در مصاحبه با ایلنا درباره مدرسه شاهد در استان فارس واقع در بلوار جمهوری که توسط صاحب رستوران خریداری شده است ، گفت: این زمین در اصل متعلق به خانواده ای از شهدا بود که تصمیم گرفتند زمین را به مدرسه شاهد تبدیل کنند. “در آن زمان ، برخی از افراد گفتند كه اگر وی سند را به نام آموزش و پرورش فراخواند ، هیچ پولی برای ساخت مدرسه ندارد و در همان زمان به او توصیه كردند كه نام این زمین را بنام بنیاد شهید بگذارد زیرا اعتبار آنها برای ساختن بود. مدرسه.

وی در ادامه توضیح داد: «بنابراین سند زمین بنیاد شهید نامیده می شود و آنها مدرسه را می سازند. در سالهای بعد ، آموزش و پرورش مجموعه ای از ساختمانها را در صورت لزوم مانند نمازخانه و چندین مکان دیگر به آن اضافه کرد. در سال 1995 ، نامه ای از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر شد مبنی بر این که تفاهم نامه ای بین وزارت آموزش و پرورش و بنیاد شهید برای واگذاری اموال متعلق به بنیاد شهید اما متعلق به وزارت آموزش و پرورش امضا شده است.

وی افزود: چندین راه حل برای این امر ارائه شده است. اول از همه ، اگر آموزش و پرورش نیازی به این دارایی نداشته باشد ، باید اموال را به بنیاد شهید بازگرداند. ثانیاً ، در صورت لزوم ، او دو تصمیم دارد ، یا پول بدهد و ملک بخرد و به آنجا برود ، یا در عوض اموال دیگری به بنیاد شهید بدهد.

رئیس اداره پشتیبانی حقوقی و قضایی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: از آن زمان ما بارها و بارها به ویژه برای این مدرسه نیاز را اعلام کرده ایم. دیگر خبری نبود تا اینکه چند ماه بعد رئیس وقت بنیاد شهید کشور کشور نامه ای به وزیر آموزش و پرورش وقت نوشت مبنی بر اینکه دانش آموزی در این مدرسه وجود ندارد.

پازدان پناه گفت: سپس این موضوع را از طریق منطقه چهارم آموزشی شیراز ادامه دادیم ، آنجا كه آنها گفتند این مدرسه خالی نیست و بیش از 300 دانش آموز دارد و ما به این مدرسه نیاز فوری داریم. ما همین را به وزارت آموزش و پرورش تحویل دادیم ، آنها گفتند ما هیچ پولی نداریم ، بنابراین شما با توافق املاک دیگری را به بنیاد شهید می دهید.

وی تصریح کرد: اموال بنیاد شهید در اختیار بنیاد کوثر است که در استان اصفهان نیز واقع شده است. ما با بنیاد کوثر مکاتبه زیادی کردیم و به آنها گفتیم که ما به شدت به این مدرسه احتیاج داریم ، بنابراین ما آماده هستیم که به جای این مدرسه املاک دیگری به شما بدهیم. بنابراین ما سه ویژگی را به آنها نشان دادیم که یکی از آنها را دوست داشتند. سپس تصمیم گرفته شد که مدرسه و این مکان که توسط بنیاد مسکن تصویب شده بود ، ارزیابی و سپس تمیز شود.

رئیس اداره پشتیبانی حقوقی و قضایی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: به ما قول داده شد که مکاتبات اداری را انجام دهیم و نتیجه را به ما اطلاع دهیم. آنها حتی با مدیر کل وقت که آقای نجفی بود ملاقات کردند و این کار به پایان رسید. سپس ، در ماه مه 1997 ، زمزمه ای شنیدیم که بنیاد کوثر این ملک را به رستورانی به نام هفت خان فروخته است که در کنار مدرسه واقع شده است.

وی افزود: در ابتدا ما باور نمی کردیم که من از افسر قانونی منطقه خواسته ام که موضوع را پیگیری کند. یک هفته بعد ، وکیل دادگستری با ما تماس گرفت و گفت که من نزد صاحب رستوران رفتم ، او حرف ضد و نقیضی گفت ، اما احساس می کنم این خبر است. تا اینکه بالاخره نامه ای از سازمان بازرسی دریافت کردیم. موضوع نامه این بود که او به سازمان بازرسی اطلاع داده بود که اموال متعلق به من است ، اما تحصیلات وی مصادره شده است و آن را رها نمی کند.

یزدان پناه گفت: سپس مطلع شدیم که سازمان املاک کوثر بدون هیچ مناقصه ای این املاک را به او فروخته است. بعد از مدتی هتل کنار رستوران هفتخان از فرماندار شکایت کرد که ما مدرسه را خریداری کرده ایم اما آموزش مدرسه را به شخص دیگری فروخته ایم. ما به آنها گفتیم تا زمانی که صاحب رستوران با استناد به سندی دعوی تخلیه مدرسه را مطرح نکرد ، املاک را به حراج نگذاشته ایم. همچنین این سند به مبلغ سه تا دو دانگ به فرزندان وی تحویل داده شد.

وی خاطرنشان کرد: اول از همه ، صاحب رستوران هفتان از مدرسه خواست که از حیاط مدرسه به عنوان پارکینگ استفاده کند ، زیرا شب ها مشتری های زیادی وجود دارد. او حتی نامه ای از شهرداری آورد که اگر عصر و شیفت های شب خالی است ، آنها باید از حیاط به عنوان پارکینگ استفاده کنند. منطقه 4 در ازای اجاره ، حیاط مدرسه را از ساعت 7 تا 12 به او داد. منطقه مجبور شد برای اجاره این ملک از ما مجوز بگیرد ، اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد.

رئیس اداره پشتیبانی حقوقی و قضایی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: در آن زمان صاحب رستوران جلسات متعددی با مدیر سابق آموزش و پرورش استان که آقای نجفی بود ، داشت. در همان زمان ، پرونده در دادگاه بود. آقای نجفی بارها گفته است که ما هیچ پولی نمی خواهیم ، اما در عوض شما باید یک مدرسه بسازید. باید این اتفاق می افتاد. من متن توافق نامه را نوشتم ، اما صاحب رستوران گفت مفاد این نامه یک طرفه و به نفع شما است و او آن را قبول نمی کند.

وی ادامه داد: سپس بدون امضای مکانی به آقای نجفی گفت که من با نوسازی موافقت کردم که خودم مکانی را بسازم اما بعداً معلوم شد که هیچ مدرسه ای ساخته نشده و فقط هزینه بخشی از مدرسه تقریبا 30 بوده است. ٪ “اما او می گوید من یک پیمانکار استخدام کرده و ساخته ام ، اما در اداره کل آموزش و پرورش رضایت وجود ندارد.

یزدان پناه افزود: اکنون ما از دادگستری و دادگستری خواسته ایم که شش ماه به ما فرصت خرید و مالکیت املاک را بدهند و همچنین نامه ای به وزارت آموزش و پرورش ارسال کرده ایم زیرا مقام عالی وزارت ، شخص وزیر موافقت با کسب. “ما از وزیر خواسته ایم که با این توافق موافقت کند و در صورت توافق ، ما بلافاصله مالکیت را اعلام خواهیم کرد. سپس دادگستری برای تعیین قیمت ملک کارشناس ارسال می کند ، پس از آن پول به ثبت عدالت می رسد. و سند بر روی نام آموزش مهر می شود.

رئیس اداره پشتیبانی حقوقی و قضایی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: اکنون منتظریم وزارت آموزش و پرورش رضایت خود را در این زمینه برای ما ارسال کند. اگر این توافق نامه برای ما ارسال شود ، کار اداری را ظرف یک هفته به پایان می بریم. علاوه بر این ، ما مدرسه دیگری در این زمینه نداریم که بخواهیم جایگزین آن شویم. این دبیرستان پسرانه شاهد است که 310 دانش آموز دارد.

علی عسکر نجفی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان فارس است وی درمورد موضوع مدرسه ای که در شیراز تخلیه می شود و به رستوران تبدیل می شود ، توضیح داد: در کنار رستوران هفت خان یک دبیرستان شاهد به نام شهید انصاری وجود دارد که در سال های گذشته رستوران هفت خان از حیاط به عنوان پارکینگ در ازای اجاره.

وی افزود: با گذشت زمان صاحب رستوران به دنبال خرید این مدرسه و اتصال آن به رستوران خود بوده است. او با بنیاد کوثر معامله کرد و بدون اطلاع از تحصیل ، این ملک را از بنیاد کوثر ، بنیاد شهید ، به قیمت پنج میلیارد تن خرید. وی پس از خرید ملک به دفتر اسناد رسمی به نام خود مراجعه کرد و این اتفاق در 18 مارس 2017 رخ داد.

وی ادامه داد: من در سپتامبر 2016 به اداره کل آمدم و دوستان منطقه 4 گفتند که وی سند را از طرف خودش نوشته است. ما باور نمی کردیم که این اتفاق افتاده باشد ، اما آنها سند را نیز نشان دادند. در آن زمان ، ما در چندین مکان اقدام کردیم و شکایت کردیم ، مانند معاون حقوقی رئیس جمهور ، وزارت آموزش و پرورش ، دادگاه ها ، دادگستری و هرجای دیگر که گفتیم استفاده اموال آموزشی است و ممکن است انجام ندهند اصلاً

نجفی افزود: اکنون مشکلی که در شغل صاحب رستوران وجود دارد این است که اگر روزی بخواهد کاربری خود را تغییر دهد ، مجوز تحصیل را می گیرد و در حالی که من رئیس اداره کل بودم ، استفاده از آن را تغییر ندادم همه. من صحبت کردم و گفتم اگر می توانید یک مدرسه بزرگ با این وسعت برای آموزش و پرورش بسازید و کلید آموزش را بدهید و آن را اینجا پیوست کنید ، اما این اتفاق نیفتاد.

انتهای پیام /

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *