ویرتیوب Uncategorized توربین های بادی دریایی Haliade-X ، قوی ترین توربین های بادی دریایی در جهان است

توربین های بادی دریایی Haliade-X ، قوی ترین توربین های بادی دریایی در جهان است[ad_1]

توربین های بادی دریایی Haliade-X ، قوی ترین توربین های بادی دریایی در جهان است

توربین های بادی دریایی Haliade-X قدرتمندترین توربین های بادی دریایی در جهان است که توسط GE ساخته شده است.


به گزارش ایلنا ، این توربین ها با ضریب ظرفیت 60 تا 64 درصد کارآمدترین توربین های بادی دریایی هستند. در واقع ، سرمایه گذاری جنرال الکتریک در طراحی و ساخت این توربین ها ، بادهای دریایی را به منبع پاک تر و مقرون به صرفه انرژی تبدیل می کند.

ویژگی های اصلی توربین بادی دریایی Haliade-X به شرح زیر است:

ظرفیت توربین های بادی دریایی Haliade-X 12 ، 13 و 14 مگاوات است. این توربین ها همچنین دارای روتور با قطر 220 متر ، تیغه 107 متر و قابلیت دیجیتال هستند.

توربین های بادی دریایی Haliade-X نه تنها قدرتمندترین توربین های دریایی در حال ساخت هستند ، بلکه دارای ضریب ظرفیت 60 تا 64 درصد و بالاتر از استاندارد صنعت هستند.

6e100deb-8e9f-483a-8a35-7f37fbd515d4

ترکیبی از یک روتور بزرگتر ، تیغه های بلندتر و ضریب ظرفیت بالاتر باعث می شود Haliade-X نسبت به تغییر در سرعت باد حساسیت کمتری داشته باشد ، این امر امکان درجه بندی بهتر و در نهایت توانایی تولید انرژی بیشتر در سرعت کم باد را فراهم می کند.

توربین 14 مگاواتی Haliade-X می تواند تا 74 میلیون کیلووات ساعت انرژی در سال تولید کند و از انتشار 52000 تن تن CO2 (معادل انتشار از 11000 وسیله نقلیه در سال) جلوگیری کند.

بخش انرژی های تجدید پذیر جنرال الکتریک در سال 2019 ، اولین توربین Haliade-X 12 MW به عنوان قدرتمندترین توربین بادی دریایی جهان معرفی شد و بر اساس برنامه نمونه اولیه آن در بندر روتردام هلند نصب شد. این نمونه برای تسهیل و دسترسی به آزمایشات خشکی مربوطه نصب شده است که گام اساسی برای تجاری سازی این محصول در سال 2021 است.

طول توربین های سری Haliade-X از 248 تا 260 متر است و به اندازه یک ساختمان 85 طبقه هستند.

منبع: GE.COM

انتهای پیام /

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *