ویرتیوب Uncategorized به تعدادی دیگر از زندانیان امنیتی پیشنهاد آزادی مشروط داده شد

به تعدادی دیگر از زندانیان امنیتی پیشنهاد آزادی مشروط داده شد[ad_1]

    به تعدادی دیگر از زندانیان امنیتی پیشنهاد آزادی مشروط داده شد

به دنبال دستورات رئیس قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت مجرم و تعیین تعهدات در پرونده هایی که متهم در زندان است ، امروز جمعه (15 مرداد) دادستان انقلاب تهران با ضابطان قضایی و 125 قاضی در زندان دیدار کرد. تهران بزرگ. به منظور ملاقات چهره به چهره زندانیان ، آنها از مشکلات حقوقی خود مطلع شده و اقدامات لازم را انجام دادند.


به گزارش ایلنا ، علی القاصی مر در این باره گفت: مطابق بازدیدهای دوره ای ماهانه از زندانهای استان تهران به همراه 125 قاضی ، معاون و ضابط قضایی دادستانی تهران و روسای مجتمع ها و همچنین اعدام قضات و ناظران زندان ، ما در زندان تهران بزرگ حضور داشتیم تا با زندانیان به صورت رودررو ملاقات کنیم تا مشکلات آنها را بررسی کرده و اقدامات لازم را انجام دهیم.

القاصی میر در ادامه خاطرنشان کرد که ریاست قوه قضائیه در جلسه شورای عالی قضایی دستور ویژه ای در مورد مسئله زندانیان و زندانیانی که بازداشت و بازداشت آنها تمدید شده و هنوز در حال تعلیق هستند یا به عبارت دیگر حل نشده ، صادر كرده است. . وی گفت: “دادستان های سراسر کشور در این مورد جدی بوده اند.” این جلسات از صبح امروز آغاز شده و تا غروب آفتاب ادامه خواهد داشت.

وی از تشکیل کمیته ای در دادستانی تهران برای رسیدگی به چنین مواردی خبر داد و گفت: در این کمیته که من نیز در آن حضور دارم ، همه درخواست های زندانیان یک به یک بررسی می شود. پرونده برخی از این ادعاها نیاز به تجدید نظر دارد. دلیل تأخیر و طول مدت محاکمه با دقت بررسی می شود و مکاتبه ای با قضات دادگاه ها خواهیم داشت.

دادستان تهران و شورای انقلاب حضور قضات در مجتمع زندان را یک وظیفه قانونی و بشردوستانه عنوان کردند و به عنوان دغدغه ای که ما در مورد مسئله زندان ها داشتیم ، تاکید کرد: وزارت دادگستری که به منطقه زندان حساسیت ویژه ای دارد. ما باید در زندان حضور داشته باشیم و وضعیت زندان باید به دقت زیر نظر گرفته شود.

القاصی مر افزود: تصمیم گیری در مورد زندانیان بر عهده همان قضاتی است که امروز اینجا هستند. 125 قاضی امروز در زندان بودند تا از تمام اختیارات و فرصت های ارائه شده توسط قانونگذار حداکثر استفاده را ببرند.

وی در مورد اعطای مرخصی به 500 زندانی گفت: “حدود 500 زندانی به مرخصی اعزام می شوند. همچنین 150 نفر از زندانیان به صورت مشروط آزاد شدند.

القاصی مر با بیان اینکه تعدادی از افراد را داریم که شرایط تعلیق مجازات را دارند ، افزود: پرونده محکومین مالی به ویژه به دلیل رد اموال یا مهریه مورد بررسی قرار می گیرد و اقدامات لازم برای آنها

وی با بیان اینکه در حال حاضر پنج شعبه شورای حل اختلاف در زندان وجود دارد ، افزود: از سال گذشته تاکنون حدود 750 نفر از آن شعب شورای حل اختلاف آزاد شده اند که اعضای آنها بیشتر روحانیون کوم هستند. رویکرد ما در زندان رویکرد سازش ، صلح و آشتی بین طرفین است.

دادستان تهران و سپاه پاسداران در ادامه توجه خود را به زندانیانی که دارای جرایم امنیتی هستند جلب کردند و گفت: “اخیراً وزارت دادگستری دستور ویژه ای را برای بررسی وضعیت این افراد توسط زندانیان امنیتی صادر کرد تا کسانی که شایسته کمک هستند اصلاح شوند. و توبه کرد “آنها از موسسات اجاره ای و همچنین عفو ​​و آزادی مشروط استفاده کردند.

وی ادامه داد: این هفته تعدادی پیشنهاد آزادی مشروط به دادگاه ارائه دادیم و آنها موافقت کردند. »طبق دستور آقای محسنی اژه ای ، فهرستی از برخی از افرادی که شرایط آزادی مشروط ندارند ، اما رفتار آنها ، اخلاق و عملکرد در زندان م effectiveثر و امیدوار کننده است و ما آثار اصلاحی را در رفتار آنها برای رئیس قوه قضائیه مشاهده می کنیم. و به کمیسیون عفو ​​عمومی ارائه خواهد شد.

القاصی مر افزود: امروز دیدگاه و رویکرد رئیس قوه قضائیه و دیگر همکاران این است که در مجتمع زندان ها ، تا آنجا که ممکن است ، قانون به ما این امکان را می دهد که زمینه اصلاح و بازگشت به جامعه را فراهم کنیم ، به عنوان و همچنین پیامدهای درد و رنج. «رنج خانواده زندانی را کاهش دهید.

دادستانی تهران و انقلاب در ادامه پرونده همه کسانی که به جرائم امنیتی خاص محکوم شده اند را یک به یک بررسی کرده و وضعیت رفتاری آنها در زندان را مورد ارزیابی قرار داد و افزود: “ما شرایط زندان آنها را بررسی کردیم و همچنین آنها را برای اعمال بزرگترین قوانین اسلامی در نظر گرفتیم. رحم و شفقت – دلسوزی. با همین رویکرد ، چهارشنبه گذشته ، 7 محکوم امنیتی با مشروط یا عفو آزاد شدند.

وی ادامه داد: وزارت قضایی در این زمینه دستور روادید صادر کرده و دستور داده است که مابقی پرونده مورد بررسی قرار گیرد و کسانی که دارای حق و شرایط هستند باید مشمول عفو قانونی شوند.

انتهای پیام /

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *