ویرتیوب Uncategorized این جمهوری برای تقسیم قدرت با مردم ایجاد شده است / دولت گزارشگر از فساد جلوگیری می کند

این جمهوری برای تقسیم قدرت با مردم ایجاد شده است / دولت گزارشگر از فساد جلوگیری می کند[ad_1]

این جمهوری برای تقسیم قدرت با مردم ایجاد شده است / دولت گزارشگر از فساد جلوگیری می کند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: جمهوری برای تقسیم قدرت با مردم ایجاد شده است. برخلاف دوره مشروطیت و دوره شاهنشاهی ، وکیل شخص حقیقی نیست و شخص حقوقی است و هیچ مقامی مستقل از رای مردم نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، محمود صادقی ، وی در نشست دانشگاه و انتخابات در مورد اینکه چرا منافع ملی را نمی شناسیم گفت: “اصولاً منافع ملی را تعریف نمی کنیم و روابط آن را مشخص نمی کنیم ، ما فردگرا هستیم و اخیراً فردگرایانه تر شده ایم. . “

وی ادامه داد: جمهوری برای تقسیم قدرت با مردم ایجاد شد. برخلاف دوره مشروطه و دوره شاهنشاهی ، وکیل شخص حقیقی نیست و شخص حقوقی است و هیچ قدرتی مستقل از رای مردم نیست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: البته این تصور وجود دارد كه در برخی تصمیمات مانند قوه مجریه شخصیتی اصلی وجود دارد در حالی كه این شرط جمهوری اسلامی نیست و انحراف است و ما نهادهایی داریم از بدهی کار می کنند “

وی گفت: رهبری که ستون نظام و اجرای قانون است نباید به کسی بستگی داشته باشد که اجرای صحیح قانون را کنترل کند.

صادقی با بیان اینکه گفته می شود رئیس جمهور یک تامین کننده است ، افزود: “من نمی دانم چه زمانی این اصطلاح به کار رفته است. اتفاقاً ، دولت آقای خاتمی مثالی است که رئیس جمهور تأمین کننده نیست و کاملاً واضح است.

وی تأکید کرد: دولت خاتمی با دولت دوره بعد کاملا متفاوت است. حتی این دولت روحانی تمام انتقادها را به طور كامل انجام داد و 6 قطعنامه بیش از ما بود و ما از بحران خارج شدیم. من همچنین معتقدم که دولت اگر توانایی و پاسخگویی در برابر مردم را داشته باشد و به تنهایی شفافیت را شروع کند ، کار بزرگی انجام داده است.

وی تأکید کرد: بخش ناکارآمدی و فساد در قوه مجریه است و در صورت پاسخگویی از فساد جلوگیری می شود. در برنامه ها مهمتر از افراد است. امروز در آستانه نگارش برنامه هفتم هستیم. دولت باید پاسخگو باشد.

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *