ویرتیوب Uncategorized افزایش 80 درصدی بیماران کرونری در خوزستان نسبت به دو هفته گذشته / آماده سازی مسجد جامع خرمشهر برای بستری شدن بیماران / تعطیلی مراکز واکسیناسیون اهواز به دلیل نداشتن واکسن

افزایش 80 درصدی بیماران کرونری در خوزستان نسبت به دو هفته گذشته / آماده سازی مسجد جامع خرمشهر برای بستری شدن بیماران / تعطیلی مراکز واکسیناسیون اهواز به دلیل نداشتن واکسن[ad_1]

افزایش 80 درصدی بیماران کرونری در خوزستان نسبت به دو هفته گذشته / آماده سازی مسجد جامع خرمشهر برای بستری شدن بیماران / تعطیلی مراکز واکسیناسیون اهواز به دلیل نداشتن واکسن

سرخ شدن 20 شهر خوزستان و ارجاع روزانه حدود 9000 نفر با علائم کرونر به بیمارستان ها و مراکز درمانی در حالی که اخیراً رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفته است که تعداد بیماران نسبت به 2 هفته قبل 80 درصد افزایش یافته است.


به گزارش ایلنا از خوزستان ، تاج هنوز در کشور سریع است و روزها در خوزستان سپری شده است ، در حالی که ستاد ملی کرونا معتقد است تنها راه مقابله با آن بستن و محدود کردن آن به چند روز است ، که برخی کارشناسان می گویند اثر کمی

محدودیت تردد تا 5 سپتامبر

تعطیلی ادارات و اصناف از روز دوشنبه 25 مرداد آغاز شد و تا شنبه 30 مرداد ادامه خواهد داشت و تردد به 26 شهریور محدود می شود و پلیس راهنمایی و رانندگی آمادگی کامل خود را برای جلوگیری از تردد بین شهری و استانی اعلام کرد.

نارضایتی تجاری از تعطیلی پی در پی

تعطیلی های پی در پی باعث سکوت مشاغل شده است و اکثر آنها این مشکل را نادیده گرفته اند و تمایلی به تعطیلی ندارند زیرا فکر نمی کنند حمایت زیادی از این تعطیلی ها وجود داشته باشد. شاید اگر این روزها مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی نباشد ، معامله گران و مغازه های کمی آمادگی تعطیلی کسب و کار خود را خواهند داشت.

در جریان بازدید میدانی خبرنگار ایلنا از بازار اصلی اهواز ، می توان گفت درصد زیادی از تجار کلاه خود را برداشته اند ، اما اصناف لازم مانند گذشته خدمات ارائه می دهند. اما تعطیلی سایر اصناف ممکن است به دلیل روزهای عزاداری و احترام به آن در نظر گرفته شود ، زیرا در سالهای گذشته ، به عنوان آخرین باری که مقر کرونا دستور تعطیلی اصناف را صادر کرد ، تعداد کمی از بازرگانان مایل به تعطیلی بودند.

ممنوعیت تردد بین استانی و شهری

آیا تعطیلات نقشی در کاهش بیماری ها دارد؟ این سوالی است که باید توسط متخصصان این حوزه مطرح شود. در بسیاری از مناطق کشور ، این تعطیلات یک کابوس تلقی می شود و تجهیزات گردشگری را برای بخشی از جامعه فراهم می کند ، اما شواهد نشان می دهد که محدودیت ها بسیار زیاد بوده و اجازه ورود پلاک های خارجی به استان را می دهد. عکس آن صادق نیست و در مورد مسافرت در حومه نیز همین امر صادق است. شاید بتوان گفت این بار محدودیت تردد به معنای واقعی انجام می شود.

پلیس راهنمایی و رانندگی همچنین از مردم خواست هیچ اقدامی برای سفر انجام ندهند ، در غیر این صورت با جریمه های سنگین بین 500000 تا 1 میلیون تن مواجه خواهند شد و همچنین عودت داده می شوند.

روزانه حدود 9000 نفر از مراکز درمانی بازدید می کنند

فینال آمارهای دانشگاه علوم پزشکی اهواز نشان می دهد که روزانه حدود 9000 نفر مبتلا به بیماری عروق کرونر به بیمارستان های این استان مراجعه می کنند. ظرفیت بسیاری از بیمارستان ها پر است و استفاده از ظرفیت بیمارستان های خصوصی در دستور کار است. اخیراً مسجد جامع خرمشهر که در زمان جنگ پناهگاه رزمندگان بود ، اکنون مجهز به تختخواب و سایر تجهیزات پزشکی است تا بیماران کرواسی را در پناه خود قرار دهد تا بخشی از فشار بر بیمارستان های جنوب غربی استان کاهش یابد. شنیده شدن.

تعطیلی موقت مراکز واکسیناسیون در علوم پزشکی اهواز

مراکز واکسیناسیون علوم پزشکی اهواز اخیراً به دلیل نبود واکسن به طور موقت تعطیل شده اند و با ورود واکسن به استان فعالیت خود را از سر می گیرند. همچنین قبلا گفته شد که فقط دوز دوم این هفته واکسینه می شود.

منع هیئت ها در روز عاشورا

بر اساس مصوبه ستاد ملی تاج ، مراسم عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا توسط حسینی ممنوع است و مراسم حداکثر به مدت 2 ساعت در فضای باز در مساجد ، در مقابل هیئت ها و نماز برگزار می شود. نماز ظهر عاشورا در مکان های مختلف و در اختیار ائمه جمعه برگزار می شود و سازمان انتشارات اسلامی با آنها همکاری می کند.

همانطور که در گزارش قبلی ذکر شد ، هیئت های معروف و قدیمی اهواز تمام تلاش خود را برای رعایت پروتکل های بهداشتی انجام دادند ، اما هیئت های کوچکتر مستقر در کوچه پس کوچه های محلات ، به ویژه در حومه شهرها و مناطق کم برخوردار ، پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت نکردند. به آنها ساخته نشده اند زیرا تعداد آنها بسیار زیاد است که پیگیری آنها دشوار است.

میزان استفاده از ماسک در برخی از این تابلوها به حدی کم است که در برخی از شهرهای استان به چندین تابلو توسط مقامات مسئول اخطار داده شده است.

به گفته رئیس مرکز بهداشت خوزستان ، تعداد بیماران در استان نسبت به دو هفته قبل 80 درصد افزایش یافته است و ما هنوز به اوج نرسیده ایم و مشخص نیست این قله چقدر دوام خواهد داشت.

به گفته علوی ، محدودیت کمتر از 2 هفته تأثیر کمی دارد ، زیرا دوره بیماری 2 هفته است.

عادی سازی در خوزستان به حدی رسیده است که ما همیشه این استان را یکی از سخت ترین استان ها می بینیم و حتی در مواردی از نظر جمعیت از تهران پیشی گرفته است.

20 شهر خوزستان با رنگ قرمز

خوزستان اکنون در شرایطی قرار دارد که 20 شهر قرمز ، 2 شهر نارنجی و پنج شهر زرد رنگ است. وضعیتی که ما باید نگران آن باشیم طی روزهای آینده بدتر خواهد شد ، خواه تجمعات عزاداری که در برخی از آنها پروتکل ها رعایت نمی شود ، همراه با سایر افرادی که اکنون تاج را طبیعی می دانند و کاستی ها منجر به سرریز تاج می شود. و فاجعه و بیشتر حمله خواهد کرد. آیا در روستا خواهد بود یا نه؟

انتهای پیام /

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *