ویرتیوب Uncategorized افزایش غلظت ازن و کاهش کیفیت هوا در پایتخت

افزایش غلظت ازن و کاهش کیفیت هوا در پایتخت[ad_1]

افزایش غلظت ازن و کاهش کیفیت هوا در پایتخت

پیش بینی های این شرکت برای کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش غلظت آلاینده های ازن و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت در بعد از ظهر است.

به گزارش ایلنا ، طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت ، در حال حاضر میانگین غلظت آلاینده های هوا در پایتخت 61 است و کیفیت هوا نیز قابل قبول است. این شاخص در 24 ساعت گذشته 65 بود و کیفیت هوا قابل قبول در نظر گرفته شد.

پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا در تهران نشان می دهد که در صبح شنبه (15 مه 1400) کیفیت هوا به دلیل شرایط ناپایدار جوی ، وزش باد موثر و پراکندگی آلاینده ها در ساعات آخر در حد قابل قبولی خواهد بود. وزش باد در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند ، اما به دلیل وجود عوامل کافی برای تشکیل آلاینده های ازن در بعد از ظهر ، افزایش غلظت آلاینده های ازن و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پیش بینی می شود. با وزش باد موثر تا اواخر شنبه ، انتظار می رود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در حد قابل قبولی باشد.

کاهش تدریجی سرعت باد تا صبح یکشنبه (16 مه 1400) و افزایش ترافیک صبح باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می شود. افزایش نسبی سرعت باد در بعد از ظهر تا حدی باعث از بین رفتن آلاینده ها می شود ، اگرچه تولید و افزایش غلظت ازن ممکن است کیفیت هوا را در برخی مناطق کاهش دهد. با جو نسبتاً آرام تا اواخر روز یکشنبه و افزایش ترافیک عصرگاهی ، وضعیت ناسالم برای گروه های آسیب پذیر در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

[ad_2]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *